Haber

Türk Veteriner Hekimlerinden Uzaktan Eğitime Yanıt: “Doktor Eğitimi Vakaya Dokunarak Yapılır, Bu Karar Derhal Geri Dönülmelidir”

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Lideri Prof. Dr. Murat Arslan’dan da tepki geldi. Arslan, “Hekimlik eğitimi uygulamalı bir eğitimdir. Tıp eğitimi olguya dokunarak yapılır, bu karardan bir an önce dönülmelidir.”

TVHB) Lideri Prof. Dr. Murat Arslan bugün yaptığı açıklamada, veteriner fakültesi öğrencilerinden de KYK yurtlarını boşaltmalarının istendiğini belirterek, bunun bu fakültelerin de uzaktan eğitime geçeceğinin bir işareti olduğunu vurguladı. Arslan, “Diş hekimi ve tıp doktorlarının veterinerlik öğrencilerinden ayrı tutulmasını kimse tasvip etmiyor. Biz de etmiyoruz. Veterinerlik öğrencilerinin mutlaka bu çerçevede değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Arslan, Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı’na da kararı gözden geçirme çağrısında bulunarak, Veteriner Fakültesi öğrencilerinin KYK yurtlarından çıkarılmamasını istedi.

“TVHB VE MESLEK ODALARIMIZ İLE DEPREM BÖLGESİNdeyiz”

Sosyal medya hesabından “Öğrencilerimizin aldığı uygulamalı eğitimler olmasaydı, mevcut afete uzaktan müdahale eder miydik” notuyla bir görsel paylaşan Aslan, şunları kaydetti:

“Şu anda Türkiye Hatay Tabipler Birliği ve meslek odalarımızla birlikte sahada, veteriner hekimlerle birlikte deprem bölgesindeyiz. Buradaki birçok meslektaşımız kendi acısını bile unuttu. Enkazdan arkadaşlarımız ve vatandaşlarımız.Yine yetiştiricilerin elindeki yaralılar ve sokaktaki hayvanlarla ilgili çalışmalar yapıyorlar.Yani uygulama yaparak öğrendikleri bilgileri sahaya yansıtıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu