Teknoloji

Apple’ın “Katlanabilir iPhone” Patenti Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Şirketin ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi ( USPTO ) katlanabilir ekran teknolojisi üzerine yeni bir patent sunmuş gibi görünüyordu. Apple tarafından patentli olarak tespit edilen katlanabilir ekranlı telefonların patenti en değerli sorunlardan biribir tanesini tarihe yazdıracak gibi görünüyor.

Katlanabilir ekranlı telefonlar son yıllarda giderek yaygınlaşıyor. Fakat bu telefonların çok önemli bir sorunu var. Katlama-açma hareketi sırasında mikro çatlaklara sahip ekranlar, cihazın ömrünü nispeten azaltır. İşte Apple, sunduğu patent ile bu sorunu çözüyor. kök salabilirbelirtir.

Apple ‘kendi kendini onaran’ koruyucu katman geliştiriyor

Patent görüntüsünün büyük, yüksek çözünürlüklü bir versiyonuna buradanUlaşabilirsin.

Edinilen bilgilere göre Apple’ın patentini aldığı teknoloji, katlanabilir ekranlara yeni bir yöntem getiriyor. koruyucu katman ekler. Bu koruyucu katman, ekranın dayanıklılığını artırır. Ancak sahip olduğu özel teknoloji, mikro çatlaklar ve kırıklarkendini tamir edebilir.

Ekranı katlarken oluşan çatlaklar kendi kendini onaracak

Apple’ın patentindeki ilginç konulardan biri de şu: çift ​​yönlü hareket . Apple, geliştirdiği teknolojinin hem içe hem de dışa doğru gerçek kıvrımlarda etkili olduğunu savunuyor. Şimdiye kadar hem içeri hem de dışarı katlanabilen bir telefon görmedik, bu yüzden Apple söz konusu patenti gerçek bir üründe kullandığı için benzersiz bir ürünle karşılaşabiliriz. Ancak hayal kurmak için çok erken…

Katlanabilir iPhone’lar şöyle görünebilir; ama hiç gelmeyebilir…

Apple gibi teknoloji devleri, üzerinde çalıştıkları teknolojilerin pek çoğu için her yıl yüzlerce patent alıyor ancak bu patentlerin çoğu bir prototip üzerinde denenmiyor bile. Dolayısıyla Apple’ın böyle bir patent almış olması, Bu, katlanabilir iPhone’un tanıtılacağı anlamına gelmiyor.Ancak Apple’ın bu teknolojinin üzerinde durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Katlanabilir telefon demişken; Yıllarca ‘standart’ bir akıllı telefon kullandıktan sonra katlanabilir bir telefon kullanmanın nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki videomuzu hızlıca izleyebilirsiniz.

haberbesni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu