Haber

TİP Ayancık İlçe Sözcüsü: Can Atalay serbest bırakılsın

MUSTAFA USTASI

Türkiye Personel Partisi Ayancık İlçe Sözcüsü Murat Atabek, “Anayasa’nın 83. maddesine göre Can Atalay kesinlikle ve kesinlikle serbest bırakılmalıdır. Ortada büyük bir haksızlık ve adaletsizlik var. Bu haksızlıkların ve adaletsizliklerin karşısında durmak her sorumlu vatandaşın görevidir.” Onun serbest bırakılmasını ve halkın temsil edilmesini istiyoruz” dedi.

Türkiye Personel Partisi Ayancık İlçe Sözcüsü Murat Atabek, TİP’ten Hatay Milletvekili seçilen Gezi davası tutuklusu Can Atalay’ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

“Büyük bir haksızlık ve adaletsizlik var”

Murat Atabek dedi ki:

“Can Atalay, Seyahat davası kapsamında cezaevindeydi. Aslında Seyahat davasından değil. Soma’nın, Ermenek’in, dayak yiyen çalışanların, iş kazasında ölen çalışanların, Aladağ’da yanan çocukların avukatıydı. Bunun üzerine Can Atalay’ın sesi duyulmadı, “Türkiye’ye yönelik bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Can Atalay halkın sesiydi. Seçimlerde halkın sesi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Barış Atay’ın yerine Can Atalay’ın getirilmesi için büyük bir fedakarlık yaptık ve Can Atalay’ın milletvekili seçilmesini sağladık. Burada halkın iradesi hapsedildi.” vatandaşın bu haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı durmasını Can Atalay’ın özgür olmasını ve halkın temsil edilmesini istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu