Haber

Odunpazarı Belediyesi Memiş Dede Parkı’nda Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor

Odunpazarı Belediyesi, ilçe genelindeki parkları yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Emek Mahallesi Dilek Caddesi üzerinde bulunan Memiş Dede Parkı’nda belediye ekipleri tadilat çalışması yürütüyor.

Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan ilçedeki park sayısını artırırken, diğer yandan da mevcut parkları yeniliyor. Bu kapsamda Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Emek Mahallesi Dilek Caddesi üzerinde bulunan Memiş Dede Parkı’nda rehabilitasyon çalışması yürütüyor. 1450 metrekare alana sahip olan park, bölgenin ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlanıyor ve yenileniyor.

Yeni fidanlar ve süs bitkileri dikilecek

Yürütülen çalışmalar kapsamında parka yeni çocuk oyun alanı, spor aletler, oturma alanları ve yürüyüş yolları yapılacak. Çocuk oyun alanı kauçuk ekipmanlarla kaplanacaktır. Parktaki tüm kent mobilyaları yenilenecek. Parkta, parkın peyzajına uygun olarak uygun alanlara yeni fidanlar ve süs bitkileri dikilecek. Ayrıca parkın çimleri de yenilenecek.

İŞLER EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK

Memiş Dede Parkı’ndaki çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirten yetkililer, “Çalışmalar tamamlandıktan sonra bölge halkının hizmetine sunulacak yeni bir park oluşturulacak.” Odunpazarı bölgesinde sorunlu ve bakımsız park kalmayacağını belirten yetkililer, parklarda yenileme ve bakım çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

haberaltinekin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu