Ekonomi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Hibe Desteği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Cet Sadıkoğlu’nun girişimleri olumlu sonuç verdi. Malatya İSO üyelerine minimum 35 bin TL ile maksimum 300 bin TL arasında değişen büyüklükte geri ödemesiz hibe desteği verilecek.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında “Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı” protokolü imzalandı.

Hibe programı hakkında bilgi veren Lider Sadıkoğlu, “6 Şubat’ta yaşadığımız depremler küçük ve orta ölçekli firmalarımızı derinden etkiledi. Kapılarını çalıyoruz. Hem ulusal fonlardan hem de uluslararası fonlardan pay almak için girişimlerde bulunuyoruz.” Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ile uzun süredir devam eden görüşmelerimizde üyelerimiz için hibe şeklinde bir destek talebimiz oldu. Odamız ortasında UNDP ile imzaladığımız Beyin sarsıntısından Etkilenen Küçük İşletmeleri Destekleme Hibe Programı kapsamında üyelerimize toplam 20 milyon TL hibe verilecektir.”

Hibe desteğinin firma başına 35 bin TL ile 300 bin TL arasında değiştiğini belirten Başkan Sadıkoğlu, “6 Şubat 2023 tarihinden önce faaliyete başlayan ve depremzede olan ve en fazla 10 çalışanı bulunan üyelerimiz hibe eki için başvurabilirler. .org.tr) başvuru formu doldurularak yapılacaktır.Firma başı minimum 35 bin TL ve maksimum 300 bin TL arası değişen ölçülerde geri ödemesiz takviye verilecektir.Başvurular devam edecektir. 31 Ağustos 2023 saat 17:00’ye kadar ayrıca hibe ekinden yararlanmak isteyenler “Üyelerimize özel destek masası da oluşturduk. Başvuru sürecinde üyelerimiz 09:00-17:00 saatleri arasında Odamızın 3. katında bulunan UNDP takviye masasına başvurarak detaylı bilgi alabilirler.” – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu