Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Danimarka’daki Kuran saldırılarını kınadı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Danimarka’da devam eden Kuran-ı Kerim saldırılarını kınayarak, “Danimarka makamları bu nefret suçlarına yer açmaya son vermeli ve inancımıza saldıranlar hakkında bir an önce gerekli yasal işlemleri başlatmalı” dedi. ifadesini kullandı.

Tunç, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e yönelik alçakça saldırıları şiddetle kınıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Özgürlük kisvesi altında göz yumulan ve demokrasi iddiasıyla izlenen bu saldırıların sadece İslam aleminin değil, tüm insanlığın huzur ve sükunetini hedef aldığını belirten Tunç, şunları kaydetti:

“Danimarka makamlarının bu nefret suçlarına yer açmayı bırakması ve bir an önce inancımıza saldıranlar hakkında gerekli yasal işlemleri başlatması gerekir. Bu bağlamda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dini sembollere, kutsal kitaplara ve ibadethanelere yönelik her türlü şiddet eylemini anlatan karar taslağının da uluslararası hukuk ihlali olarak oybirliğiyle kabul edilmesini değerli buluyoruz. İslam ülkelerinin bu saldırılara karşı gerekli adımları bir an önce atmasını bekliyoruz.”

kilimliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu